14 Şubat 2016 Pazar

Patnos Belediyesi yarım kalan projelerini tamamlıyor

Patnos Belediye Başkanı Yusuf Yılmaz'ın 5 ay önce tutuklanmasının ardından yeni seçilen Belediye Başkanı Mahmut Yıldız, yarım kalan projeleri hayata geçirmek için çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini dile getirdi.

13 Haziran 2013 Perşembe 11:45
Patnos Belediyesi yarım kalan projelerini tamamlıyor
Hakkında "örgüt üyesi olmak" iddiasıyla kesinleşmiş cezası olduğu için 15 Şubat'ta tutuklanan Patnos Belediye Başkanı Yusuf Yılmaz'ın ardından kalan projeler hayata geçiriliyor. Yılmaz'ın tutuklanmasının ardından belediye başkanı seçilen Mahmut Yıldız, çalışmaların aksatılmasına yönelik yapılan operasyonların başarısız olduğuna dikkat çekti. Patnos halkına söz verdikleri gibi ortak kararlar alarak çalışmalarını sürdüreceklerini ifade eden Yıldız, tüm projelerin hayata geçirilmesinde kimsenin şüphesinin olmaması gerektiğini kaydetti. Patnos'u layık olduğu yere taşıyacaklarını dile getiren Yıldız, Yusuf Yılmaz'ın tüm projelerini hayata geçireceklerini belirtti.

İlçe trafiğine çözüm olacak 3 otopark yapımı

Patnos'da yıllardır devam eden şehir içi trafik sorununu ortadan kaldırmak için 3 adet otopark yapımı projesinin hayata geçirilmesi için çalışmalar devam ediyor. Yıkılan Patnos Devlet Hastanesi'nin yerine otopark yapımı için gerekli tüm izinlerin alındığını belirten Yıldız, ilçenin ihtiyaçları doğrultusunda 2 adet otoparkın yapımı için de çalışmalarını sürdürdüklerini aktardı. İlçede geleceğe yatırım yapmak için tüm imkanlarını seferber ederek projeleri hayata geçireceklerini söyleyen Yıldız, Patnos halkının tüm güzel hizmetleri hak ettiğini dile getirdi.

Ahmedê Xani Mahallesi hizmet yüzü gördü!

1936 yılında ilçe statüsüne alınan Patnos'ta şimdiye kadar herhangi bir çalışmanın yapılmadığı Ahmedê Xani Mahallesi'ne götürdükleri hizmetler ile mahallenin yeni bir görünüm kazandığını ifade eden Yıldız, altyapı, su ve kanalizasyon şebekelerinin olmadığı mahallede, belediye ekiplerinin aralıksız çalışarak hizmet götürmeye devam ettiğini kaydetti. Mahallede yollara parke taşı döşenmesi için de çalışmaların sürdüğünü söyleyen Yıldız, "Bu mahallemizin diğer mahallelerden hiç bir farkı yoktur. Farklı olan tek şey daha önceden buralara herhangi bir hiç hizmetin getirilmediğidir. İnşallah bu mahalleyi de diğer mahallelerimizle aynı statüye getireceğiz" dedi. 

Mahalle Muhtarı Fikret Üldeş ise belediyenin çalışmalarından çok memnun olduklarını ifade ederek, "Daha önce buralara hizmet gelmemişti. Şimdi BDP'li bir belediye sayesinde mahallemiz çalışma yüzü gördü. Tüm belediye personeli ve Belediye Başkanı Mahmut Yıldız'a teşekkür ediyorum" diye belirtti. 

İmar planına göre yollar yenileniyor

İlçede mahalle sayısının 21 olmasının ardından yeni şehir imar planına göre düzenlenen yollarda çalışmalar aralıksız sürüyor. Yollara parke taşı döşenmesi için seferber olduklarını ifade eden Yıldız, Selahattin Eyubi ve 14 Nisan mahallelerindeki tüm yolların yeniden onarımı ve parke taşının döşenmesini hedeflediklerini aktardı. Yıldız, halk tarafından 2013 yılında taziye evi yapılması yönünde taleplerin iletildiğini söyledi. Meclis kararı alarak 6 taziye evi çalışmalarına hızla başladıklarını söyleyen Yıldız, 200 metrekareden oluşan ve tek katlı olarak planlanan taziye evi yapımlarının devam ettiğini aktardı. DİHA
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

EN ÇOK OKUNANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

EN ÇOK YORUMLANANLAR

BUGÜN

BU HAFTA

BU AY

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

HABER ARŞİVİ